Büyük Balina Bitcoin, ETH, UNI Satıp Bu Coine Girdi!

Yeni bir meme coin’i kripto para piyasasında fırtınalar yaratıyor. Bu akıma balinalar da dahil oldu. Dev bir kripto balinası, Bitcoin, ETH ve UNI gibi kripto varlıklarını satıp, parasını PEPE’ye yatırdı. Balina, neredeyse anında 1,23 milyon dolar kazanç elde etti.

Balina Bitcoin dahil ne varsa satıp, PEPE’ye yatırdı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Pepe Coin kripto dünyasında konuşulmaya devam ediyor. Piyasaya sürülmesinden sonraki birkaç gün içinde değeri katlanarak arttı. 4 Mayıs Perşembe günü, altcoin 0,000001176 dolar seviyesinde yeşil renkte işlem görüyordu. Büyük katılımcılar bir süredir bu kriptoya göz dikmiş durumda.

On-chain analitik platformu Lookonchain’in bir paylaşımına göre, bir balinanın Pepe Coin için Bitcoin dahil “neredeyse tüm varlıklarını” takas ettiğini ortaya koydu. Döküm söz konusu olduğunda, balina 20.62 Wrapped Bitcoin, 17 milyar CULT, 44,1 bin Uniswap tokeni ve 19.96 ETH takas etti. Balina karşılığında 2,19 dolar değerinde PEPE aldı. Lookonchain ayrıca, şu açıklamayı yaptı:

PEPE’nin alış fiyatı yaklaşık 0.0000005533 dolar. Mevcut durumda balina yaklaşık 1.23 milyon dolar kar elde etti.

Buna paralel olarak, Nansen’den yakın zamanda gelen bir tweet, başka bir traderın da milyoner olma umuduyla fonlarını meme coin’lere yönlendirdiğini ortaya koydu. Basın saatine göre, traderın portföyü 1,2 milyon dolar değerindeydi. Ayrıca traderın portföyünün %57,7’sini WOJAK oluştururken, PEPE %41,6’lık bir paya sahipti.

Pepe Coin’de açığa satışlar artıyor, ancak…

Alımlar gerçekleşmeye devam etse de, katılımcıların kâr rezervasyonuna da başladığını belirtmek gerekiyor. Bir gün önce, Pepe Coin’in işlem hacmi popüler meme coin’leri Dogecoin ve Shiba Inu’nun hacmini geçmeyi başardı. Hemen ardından, katılımcıların satış yaptığını gösteren bir düzeltme gerçekleşti.

Aslında, basın zamanında, Pepe’nin fonlama oranı negatifti. Ayrıca, düşüş eğilimindeki traderların türev piyasasındaki yükseliş eğilimindeki traderları gölgede bıraktığını ortaya çıkardı. Bu aşamada short’ların long’ları ödemesiyle, traderların çoğunun Pepe Coin fiyatının düşmeye devam etmesini beklediğini söylemek mümkün.

Ancak, gümüş bir astar da olabilir. Laevitas kısa bir süre önce piyasanın şu anda belki de bir ‘short squeeze’ yaşadığını açıkladı. Negatif fonlama oranına rağmen, varlığın fiyatı son zamanlarda keskin bir yükseliş kaydetti. Bu da düşüş eğilimi gösteren traderların piyasadan çıkarıldığını ve Pepe’nin fiyatı için bir nimet haline geldiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir