İftar menüleri 2023: 19. Gün iftar menüsü

On dokuzuncu gün iftar menümüzde, ana yemek tadında bir çorba ile başlangıç yapıyoruz. Çorbanın hemen ardından ismini çorba olarak sıklıkla kullandığımız bir pilav ve son zamanlarda oldukça popüler olan bir turşu ile devam ediyoruz. Ve son olarak da her zaman olduğu gibi klasikleşmiş enfes bir tatlı ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte on dokuzuncu gün iftar menümüz…

19. GÜN İFTAR MENÜ

  • Köfteli çorbası,
  • Ezogelin pilavı,
  • Soğan turşusu,
  • Kabak tatlısı

KÖFTELİ ÇORBASIAna yemek ve çorba arasında kalmış, besleyici ve doyurucu köfteli çorba ile iftar menümüze lezzetli bir başlangıç yapıyoruz. Tam bir sulu yemek olan bu tarif, sofranızdaki yorumculardan tam not alacak

Çorba görünümlü ana yemek: Köfteli çorba tarifi

EZOGELİN PİLAVIEzogelin denilince aklımıza hep ilk çorbası geliyor. Peki, siz hiç ezogelin pilavı denediniz mi? İftar sofranıza farklılık getirecek bu pilav tarifini mutlaka denemelisiniz.

Çorbası da güzel ama bu bir başka: Ezogelin pilavı tarifi

SOĞAN TURŞUSUHızlı bir şekilde hazırlanması ve kısa sürede servise hazır hale gelmesiyle son zamanlarda oldukça popüler olan soğan turşusu ile menümüze devam ediyoruz. Lezzetiyle her yemeğin yanına özellikle hamburgerlerin içerisine uyum sağlamasıyla çok sevilen soğan turşusunu sizde mutlaka denemelisiniz.

Hiç bitmesin isteyeceksiniz: Soğan turşusu tarifi

KABAK TATLISIKabak tatlısına ne denir ki! Hakkında methiyeler düzsek az kalır. Hele ki üzerine tahin ya da kaymak oldu mu, bir tanesi asla kesmez. Ama yine de ölçülü olmakta fayda var.

Yedikçe yediren: Kabak tatlısı tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir