Erdoğan’dan Alperen Şengün çağrısı

Houston Rockets forması giyen milli basketbolcu Alperen Şengün, All-Star maçında Batı Konferansı ilk 5’i için yarışan 10 forvet oyuncusu arasında 335 bin 115 oyla 7. sırada yer aldı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Alperen Şengün için taraftarlarından oy isterken, Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın oy çağrısına dair paylaşımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da retweetledi.

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) 18 Şubat’ta oynanacak 2023-2024 sezonu All-Star maçı için devam eden taraftar oylamasında ilk sonuçlar açıklandı.

NBA’den yapılan açıklamaya göre şu ana kadar en çok tercih edilen isim, 2 milyon 171 bin 812 oyla Giannis Antetokounmpo olurken onu 2 milyon 8 bin 645 oyla LeBron James takip etti.

OYLAMA 20 OCAK’A KADAR SÜRECEK

Houston Rockets forması giyen milli basketbolcu Alperen Şengün ise All-Star maçında Batı Konferansı ilk 5’i için yarışan 10 forvet oyuncusu arasında 335 bin 115 oyla 7. sırada yer aldı.

Taraftar oylaması, maça ilk 5’lerde başlayacak oyuncuları belirlerken yapılacak oyuncu seçimine de etki ediyor.

NBA’in internet sitesinden yapılan oylama, 20 Ocak’a kadar devam edecek.

“ALL-STAR YÜKLENİYOR”

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabı üzerinden pivot Şengün için NBA All-Star oylamasında destek için paylaşımda bulundu.

Bakan Bak, paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Bugün Alperen’in All-Star olması için atacağımız her oy 3 sayı çizgisi gerisinden buzzer beater etkisinde. All-Star yükleniyor

Ayrıca Bakan Bak, Alperen Şengün’e oy vermek isteyen vatandaşların “vote.nba.com/en” adresi üzerinden oylamaya katılabileceklerini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Bakan Bak’ın paylaşımını retweetledi.

ÜÇ BÜYÜKLER PAYLAŞIM YAPTI

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş 18 Şubat’ta oynanacak 2023-2024 sezonu All-Star maçı için devam eden taraftar oylamasına ilişkin Şengün’e destek paylaşımında bulundu.

3 kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımları şöyle:

Galatasaray: All Star’a ay yıldız yakışır. Houston Rockets forması giyen milli oyuncumuz Alperen Şengün’ü, NBA All Star Oylaması’nda destekliyoruz!

Fenerbahçe: NBA’deki başarılı performansıyla bizleri gururlandıran milli oyuncumuz Alperen Şengün’ü All-Star oylamasında hep birlikte destekliyoruz!

Beşiktaş: NBA All Star 2024 İçin Oylar Alperen’e! Basketbol takımımızda yıldızını parlattıktan sonra NBA yolculuğuna başlayan eski oyuncumuz Alperen Şengün, NBA All Star 2024’te adaylar arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir