OnePlus 12’nin hızlı şarj detayları belli oldu

OnePlus’ın amiral gemisi akıllı telefonlar serisinin yeni üyesi OnePlus 12, teknoloji dünyasında heyecanla bekleniyor. Yakın zamanda 3C sertifikası alan bu cihazın şarj kapasitesine dair önemli bilgiler gün yüzüne çıktı. Sertifikaya göre, OnePlus 12’nin iki farklı güç adaptörü bulunacak: model numaraları VCBAHBCH ve VCBAOBCH olan bu adaptörler, 11V/9.1A güç çıkışını destekleyerek 100W hızında şarj olanağı sağlayacak. Bu, OnePlus 11’de olduğu gibi yüksek bir şarj hızı anlamına geliyor.

Cihazın kalbini oluşturacak olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, OnePlus tarafından onaylandı. AnTuTu benchmark testinde 2,110,808 gibi etkileyici bir puan alan bu cihaz, global versiyonuyla IMDA ve GeekBench’te de boy göstermişti.

OnePlus 12’nin hızlı şarj detayları belli oldu

OnePlus, kamera konusunda da iddialı adımlar atıyor. Sony iş birliğiyle OnePlus 12’ye entegre edilecek olan Lytia çift katmanlı yığın kamera sensörü, cihazın fotoğrafçılık kabiliyetlerini ön plana çıkaracak. Şirket, kamerasının gücünü gözler önüne sermek için bazı örnek fotoğraflar bile paylaştı.

Söylentilere göre cihazın diğer özellikleri arasında, optik parmak izi tarayıcı içeren 2K çözünürlüklü kavisli bir ekran, 5400mAh kapasiteli bir batarya ve bu bataryanın 50W kablosuz şarj desteği, ayrıca temel konfigürasyon olarak 12GB RAM ve 256GB depolama alanı yer alıyor.

OnePlus 12‘nin resmi lansman tarihi henüz açıklanmasa da, teknoloji duyumcularından Digital Chat Station’ın öngörüsüne göre cihazın Kasım 2023’te Çin’de, Ace 3 modeliyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir